Eerste test 2025 QJMotor modellen
Touring
Na een snelle lunch wordt de switch naar de twee Touring modellen gemaakt. Ik begin de route ditmaal op de SRT 700 SX Touring, om bij de fotolocatie op de SRT 600 SX Touring over te stappen, wat aan het eind van de dag ik dag absoluut de beste volgorde blijkt te zijn geweest. Enerzijds omdat de 600 echt véél leuker stuurt, maar daarover zo meteen meer, anderzijds omdat aan het begin van de route een Absoluut de speelste van het kwartet van vandaag. Zelfs in de stromende regenextra lus door hartje Rotterdam wordt gemaakt, waardoor ik duidelijk kan voelen dat het konstantfahrtruckeln wat de 700 vorig jaar opbrak nu helemaal verdwenen is. Opmerkelijk, hoeveel mooier dat de 698cc paralleltwin nu loopt, terwijl op papier geen verschillen te ontdekken zijn. Mooi dat ze die issue hebben aangepakt.
Daar staat tegenover dat de SRT 700 SX minder fris en fruitig aanvoelt dan z’n voorganger vorig jaar, maar dat kan ook aan het gezelschap liggen. Toen stond daar de SRT 800 SX naast, die echt beduidend zwaarder stuurt, waar nu de SRT 600 SX z’n concurrent is – die zoals gezegd echt superlekker stuurt, maar daarover straks meer. Eerst terug naar de 700, die voor modeljaar 2025 een compleet nieuw design heeft gekregen. Pluspunt is dat de 700 nu niet meer als een Benelli-kopie oogt, maar een eigen smoelwerk heeft gekregen, maar we zijn er nog niet over uit of we ‘m ook mooi vinden, maar goed... da’s natuurlijk wel een kwestie van smaak. Daarnaast vinden we het jammer dat QJ de nieuwe 700 niet hetzelfde design heeft gegeven als de compleet nieuwe 600 – vooruit, het zijaanzicht heeft wel overeenkomsten – waardoor het ‘familiegevoel’ ontbreekt.
Behalve het blok dat nu echt veel mooier loopt heeft QJ onderhuids geen aanpassingen lijkt te hebben doorgevoerd, wat het des te opmerkelijker maakt dat ‘ie nu lang niet zo fris en fruitig aanvoelt als de 2024 versie vorig jaar. Ik bedenk me echter dat naast het andere gezelschap de route dwars door Rotterdam lang niet zo uitdagend is dan die geweldige route dwars door de Biesbosch vorig jaar. Geen konstantfahrtruckeln meer, hebben ze mooi opgelostHet verkeer in de stad zit vandaag muurvast, waardoor de extra lus voor die mooie groepsfoto onder de kubuswoningen door alleen maar in het nadeel van de SRT 700 SX werkt. We houden dus nog maar even een slag om de arm.
Bij de fotolocatie wordt gedurende de fotoshoot de overstap naar de SRT 600 SX gemaakt, waardoor het verschil tussen de twee meteen opvalt. De 600 heeft niet alleen een veel fijnere zit, maar ontpopt zich als een eersteklas pretpakket. Wat een ontzettend fijne fiets. Wat sturen betreft voelt de SRT 600 SX tijdens deze speeddate spot on, maar we zijn minstens zo onder de indruk van het blok dat wat performance betreft niet echt veel voor de 700 onderdoet. Tuurlijk, bij een stoplichtsprint zal de 600 het onderspit delven tegen de 700, maar dat wordt ruimschoots door het frisse en fruitige stuurgedrag gecompenseerd. De 600 zal zeker voor een beginnend motorrijd(st)er al voldoende zijn, terwijl ‘ie zelfs ervaren rotten als ondergetekende niet verveelt. Dus waarom zou je dan die extra 1500 euro prijsverschil nog op tafel leggen?