Razgatlioglu opent deuren naar MotoGP satellietteams
Sinds zijn aankondiging het afgelopen jaar ondanks zijn contract met BMW in 2024 de overstap te willen maken naar de MotoGP, wat daarna werd gebagatelliseerd toen BMW aangaf het contract absoluut niet te willen en zullen ontbinden, staat de inmiddels tweevoudig wereldkampioen in het middelpunt van de belangstelling in zowel de WorldSBK als de MotoGP paddock.
BMW is er alles aan gelegen om Toprak binnen te houden en heeft hem een riant voorstel gedaan, maar weet dat het hem niet kan bieden wat zijn grootste droom is: een overstap naar de MotoGP. Al een tijdje gaat het gerucht dat Toprak naar Honda gaat, het volgend jaar naar het WorldSBK project om in 2027 met het nieuwe reglement te switchen naar de MotoGP.
Dat gerucht werd echter al snel door Toprak zelf naar het land der fabelen gewezen. Sofuoglu zegt echter wel met meerere fabrikanten in gesprek te zijn voor een overstap naar de MotoGP, evenals met BMW voor het WorldSBK.
Afgelopen jaar zei Toprak nog heel stellig alleen naar een fabrieksteam te willen gaan, maar heeft die eis nu laten varen. Jorge Martin en Pramac hebben afgelopen jaar bewezen dat een satellietteam net zo competitief kan zijn als een fabrieksteam, en dus zijn satellietteams voor Razgatlioglu geen probleem meer, waarmee een zeer belangrijke horde is genomen.
"Pramac is nu een fabrieksteam en hun rijders kunnen op gelijkwaardig niveau acteren als de Yamaha fabrieksrijders en hun zelfs verslaan", zegt manager Kenan Sofuoglu. "Toprak weet dit en het is niet langer nog een probleem voor hem. Hij wil de steun van de fabrikant en een fabrieksmachine, de kleur van de fiets doet er niet toe."
Sofuoglu geeft echter ook aan dat in sommige gevallen een sponsor als Red Bull de zaak kan veranderen. "Yamaha heeft een andere sponsor, maar met een andere kleur M1 zou het mogelijk kunnen zijn." De manager benadrukt echter Yamaha als voorbeeld te noemen, zegt dat het niet betekent dat hij heeft getekend.
"Hoe dan ook, Toprak is zeer opgewonden over dit idee in relatie tot de MotoGP, maar het is nu nog te vroeg om iets te zeggen", aldus Sofuoglu. Naar verluid heeft BMW hem een behoorlijke zak met geld in het vooruitzicht gesteld, maar ook Honda zou interesse hebben getoond voor Toprak in zowel het WorldSBK als de MotoGP.
Razgatlioglu heeft echter geschiedenis met Yamaha, waarmee hij in 2021 zijn allereerste wereldtitel won. Ook toen al werd hij met de MotoGP gelinkt en maakte een test met de M1 op het circuit van Motorland Aragon, maar heeft toenmalig Yamaha Racing Director Lin Jarvis destijds niet kunnen overtuigen.
Nu lijkt Yamaha echter weer terug op de tafel te liggen, nu Razgatlioglu als een van de hoofdrolspelers in de 2026 stoelendans wordt gezien.