Zoeken

Nieuwe wind door de ZAC: RSZ Motorsport lanceert Ladies Cup Race Series in 2026

28 oktober 2025
De Zomer Avond Competitie krijgt er komend seizoen een opvallende nieuwe klasse bij. In 2026 trapt RSZ Motorsport af met de Ladies Cup Race Series – een exclusieve raceserie voor vrouwen, bedoeld om de stap van Track Day naar wedstrijdsport kleiner én aantrekkelijker te maken.

De aanleiding is duidelijk: het aantal vrouwelijke coureurs groeit snel. Niet alleen op circuits tijdens Track Days, maar ook in de competitieve motorsport. Steeds meer ‘motormeiden’ laten zien dat ze prima kunnen meekomen met de mannen, en dat zorgt voor spannende duels op de baan. Toch blijft voor veel rijdsters de drempel om officieel te gaan racen hoog – iets waar RSZ Motorsport nu verandering in brengt.

“Een startpunt voor iets groots”

RSZ-organisator Frank Kerseboom ziet de nieuwe klasse als een logische en noodzakelijke volgende stap:

“We willen in 2026 een begin maken aan iets wat kan uitgroeien tot een zeer populaire raceserie. Uit intern onderzoek blijkt dat er enorm veel enthousiasme leeft onder vrouwelijke rijders. De Ladies Cup moet de kans bieden om op een laagdrempelige manier kennis te maken met echte races, maar wél met de volle beleving: tijdtraining, podiumceremonie, klassement en kampioenshuldiging aan het eind van het seizoen.”


Om de instapkosten te beperken, organiseert RSZ Motorsport in 2026 drie raceweekenden. Daarbij wordt gekeken naar de diversiteit aan motoren die zich inschrijven. Niet alleen de gebruikelijke 600- en 1000cc-machines komen aan bod, maar ook lichtere sportmotoren zoals de Yamaha R3, KTM RC390 en Kawasaki Ninja 400 krijgen een eigen plek in de Ladies Cup.

Daarnaast wordt er gesproken met een Duitse organisator die werkt aan een vergelijkbare klasse. Als de samenwerking lukt, lonkt op termijn zelfs een internationale ‘Nations Cup’ waarin de beste vrouwelijke racers van beide landen het tegen elkaar opnemen.

TOMS Racecursus: met begeleiding van vrouwelijke instructeurs

Net als de andere ZAC-klassen zal ook de Ladies Cup verreden worden onder auspiciën van de Motorsport Organisatie Nederland (MON). Dat betekent dat deelneemsters een officieel startbewijs (licentie) nodig hebben.

“Daarvoor is onze TOMS racecursus, met inmiddels dertig jaar ervaring, de ideale opstap,” legt Kerseboom uit. “We introduceren zelfs een speciale Ladies Cup TOMS cursus, met begeleiding door vrouwelijke instructeurs en enkele ervaren ZAC-dames. Zo kunnen deelneemsters zich optimaal voorbereiden op hun eerste echte raceweekend.”


Samen, maar met extra kansen



Uiteraard staat het de dames vrij gewoon samen met de mannen te racen, zoals het al 30 jaar uiterst sportief functioneert. Immers, ook deelname aan motorsport is genderneutraal. Om dubbele kosten van inschrijfgeld te voorkomen, biedt RSZ Motorsport aan de dames die aan de volledige Ladies Cup deelnemen, een attractieve 50% korting op het inschrijfgeld van (de gelijktijdige) ZAC races.

Publiekstrekker met potentie

RSZ Motorsport verwacht dat de Ladies Cup niet alleen veel vrouwelijke deelnemers zal aantrekken, maar ook extra aandacht zal genereren op sociale media en in de paddock. De combinatie van sportiviteit, diversiteit en pure snelheid maakt de klasse bij uitstek publicitair interessant.

Met de komst van de Ladies Cup Race Series waait er dus letterlijk en figuurlijk een frisse wind door de Zomer Avond Competitie. Een nieuwe klasse met potentie, passie en pit – en misschien wel de start van iets groters.