BMW Automated Shift Assistant: automatische transmissie voor de Boxer-twin
Toen Honda bijna 15 jaar geleden de DCT transmissie introduceerde op de VFR1200 werd er nogal laatdunkend over gedaan. Een automatische transmissie, op een motor? Dat gaat 'm never nooit worden, aldus de critici. Ondanks de kritische noten hield Honda vol, verbeterde het systeem met dubbele koppeling en breidde het aantal modellen met DCT flink uit.
En met succes. Het systeem werd enorm verbeterd en inmiddels wordt volgens Honda van alle modellen die met DCT leverbaar zijn, meer dan de helft daadwerkelijk met DCT verkocht. Blijkbaar was er dus een veel grotere behoefte dan de critici hadden voorzien.
Honda's DCT was trouwens niet de eerste automatische transmissie, die eer ging naar de Aprilia Mana 850. Hoewel dat strikt genomen een halve scooter was, kloppend hart was de 850 V-twin van de Gilera GP 800, die van elektronische versnelling van de poelies van de CVT eindoverbrenging was voorzien. Suzuki had daarvoor al eenzelfde trucje bij de Burgman 650 uitgehaald, die eveneens van een semi-automatische elektronische eindoverbrenging was voorzien.
Yamaha lanceerde een elektronische schakeling met automatische koppeling op de FJR1300. De eerste versie werd vergruisd, maar nadat automatisch terugschakelen bij lage toeren werd geïntroduceerd werden klanten steeds enthousiaster. In de laatste jaren van de FJR ging z'n beetje de helft met halfautomatische transmissie over de toonbank en inmiddels heeft Yamaha patent aangevraagd voor een semi-automatische transmissie voor de 700-paralleltwin.
Als laatste heeft Kawasaki dit jaar een semi-automatische transmissie geïntroduceerd op het Hybride platform: de Ninja 7 Hybrid en de Z 7 Hybrid, terwijl MV Agusta al enkele jaren een automatische koppeling aanbiedt op een aantal van haar modellen. Moet je nog wel zelf schakelen, maar dat gaat dan wel met up/down quickshifter.
Ook BMW heeft z'n pijlen nu op de automatische transmissie gericht met de nieuwe Automated Shift Assistant (ASA), wat volgens de Duitsers een logische evolutie is van de huidige Shift Assistant. Het systeem werkt met twee elektromechanische mechanismen die de koppeling en versnellingsbak bedienen.
De Automated Shift Assistant kent twee instellingen: D en M. M staat -uiteraard- voor manueel, terwijl in de D-modus de transmissie volautomatisch gaat. Sensoren bepalen het moment van schakelen, terwijl de regulator van de koppeling de mate van slip bij het wegrijden bepaald. In de M-modus worden met de schakelpook elektronische signalen verstuurd naar de operator van de versnellingsbak. Het schakelen gaat dan afhankelijk van de gekozen rijmodus en de stand van het gas.
De semi-automatische transmissie zal in eerste instantie voor de boxer familie worden uitgerold, maar we hebben zo het idee dat het daar niet bij zal blijven.