Zoeken

Verslag: European Suzuki Days Mettet

Eten bij de buren

18 mei 2010
Inhoudsopgave
Verslag: European Suzuki Days Mettet
3: sfeerimpressie

European Suzuki Days Mettet 2010

Circuitrijden is hot, maar wat nou als je na zesendertig keer Assen, Zandvoort of Zolder wel eens wat verder van huis zou willen gaan. Precies dat is de achterliggende gedachte van de European Suzuki Days, een internationaal evenement met elf verschillende circuits in negen verschillende landen. Maar de European Suzuki Days zijn meer dan alleen dat, en bovendien voor alle merken toegankelijk. Het weekend na hemelvaart waren onze zuiderburen aan de beurt voor de tweede ronde van de 2010 European Suzuki Days, reden genoeg voor ons om daar eens een bezoek aan te brengen.

Tekst: Ed Smits
Fotografie:
Magdalen Vien de Rozari, Ed Smits

{Mospagebreak title=2: Internationaal event}

European Suzuki Days Mettet 2010

Drijvende kracht achter de European Suzuki Days is Frank Slabbynck van het Belgische Eybis.com, een organisatie die zich bezighoudt met circuitevenementen op voornamelijk internationale hoogaangeschreven circuits. Als GSX-R750 rijder had Slabbynck al een innige voorliefde voor het Japanse merk, en daarmee was naast Eybis.com de keuze voor een internationaal Suzuki Event snel gemaakt. European Suzuki Days Mettet Event manager Frank Tribout doet de briefing voorafgaand aan het circuitrijden. Om dit te realiseren werd een samenwerkingsverband aangegaan met de Suzuki importeurs van negen landen:  Zweden, Nederland, België, Spanje, Portugal, Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Hongarije.

De unieke samenwerking tussen de negen verschillende landen en circuitorganisatie Eybis.com resulteerde in deze European Suzuki Days, een evenement dat qua format in alle landen hetzelfde is, maar telkens door de desbetreffende landelijke importeur wordt ondersteund. En hoewel de naam anders zou vermoeden is het evenement niet exclusief voor Suzuki rijders, maar staat inschrijving open voor iedereen die graag op een circuit wil rijden. En dat is zondermeer een van de sterke punten van de European Suzuki Days. Goed voor de importeur, die zo in contact kan komen met de o-zo belangrijke niet-Suzuki rijders, maar ook voor de niet-Suzuki rijdende vrienden die bij een merkexclusief evenement alleen vanaf de kantlijn kunnen toekijken.

Een van de opvallende zaken van de European Suzuki Days is de ontspannen sfeer die rondom het evenement hangt. De organisatie is de rust zelve en problemen worden opgelost op een manier zoals alleen Belgen dat kunnen. Gereden wordt in vier verschillende groepen met vijf verschillende niveau's, zonder de bij veel organisaties verplichte transponders. Enerzijds omdat websites als mylaps.com, waar veelal de rondetijden een dag later de downloaden zijn, een crashverhogend risico hebben, maar ook omdat transponders vaak worden gebruikt voor geluidsmetingen te registreren en daarmee inbreuk doet European Suzuki Days Mettet Trailers, campers, caravans, je zou haast denken dat er een (inter)nationale race wordt verreden. op de ontspannen, haast familiaire sfeer. In plaats daarvan worden statische metingen gedaan, maar alleen pas wanneer iemand vanwege overmatig geluid op de baan opvalt. Voor zover wij meekregen gebeurde dit slechts een enkele keer.

Een ander sterk punt van de European Suzuki Days is het feit dat dit inmiddels in negen landen wordt georganiseerd, waardoor je de mogelijkheid hebt om naast (of in plaats van, afhankelijk van de inhoud van je knip) het evenement in eigen land het buitenland eens op te zoeken. Het afgelopen seizoen bestond het aantal inschrijvingen voor zo’n 15% uit buitenlandse motorrijders. Voor de evenementen in Jerez en Portimao kan zelfs tegen een redelijk tarief het transport van je motor worden geregeld. “Zie het als Mc Donalds,” zo weet Slabbynick het ons te vertellen, “overal ter wereld weet je precies wat je krijgt als je bij Mc Donalds naar binnen loopt, en dat is met de European Suzuki Days precies eender. European Suzuki Days Mettet Traditie bij de European Suzuki Days: de parade die tegen het eind van de pauze wordt gehouden en waaraan iedereen kan deelnemen.Omdat de regie van de European Suzuki Days niet bij de verschillende importeurs maar in handen van Eybis.com ligt ben je gegarandeerd van dezelfde dienstverlening en service.”

Voor de European Suzuki Days werden niet de minste circuits gecontracteerd, Magny-Cours, Brno, Portimao, Jerez en zelfs het gloedjenieuwe Motorland Aragon, dat dit jaar voor het eerst de MotoGP zal hosten zijn enkele van de in totaal elf circuits die door de European Suzuki Days worden aangedaan. Het merendeel van de medewerkers van Eybis.com is meertalig, en voor landen als Zweden en Hongarije worden tevens locale mensen ingezet om communicatieproblemen te voorkomen. Volgens Slabbynck wordt de briefing voorafgaand aan het circuitrijden in elk land minimaal in vier talen (NL-EN-DU-FR) gedaan, maar Motorfreaks gebruikelijk waren wij ondanks een TomTom weer eens verkeerd gereden en hadden daardoor de briefing gemist.

Dat het evenement vooral niet als een Trackday moet worden gezien wordt door Slabbynick nog eens extra benadrukt als uw verslaggever abusievelijk deze kreet laat vallen. Naast circuitrijden is er in de paddock volop vertier waarbij ook aan de toekomstige generatie is gedacht. Een springkussen, een miniparkoers waar nieuw talent zich op een quad kan uitleven, een ritje achterop de twoseat Hayabusa, een rondje in de bak van een wegrace zijspan en zelfs een helikoptervlucht behoren tot de mogelijkheden. En voor diegenen die wel op het circuit willen rijden maar geen motor hebben is er de mogelijkheid om óf gebruik te maken van de GSX-R circuitdemo’s óf de Suzuki Playstation simulator, waarmee het SBK 2009 spel kan worden gespeeld. Als dat nog niet genoeg stonden in bij de Belgische editie van de European Suzuki Days maar liefst 18 Suzuki demo’s klaar om door een ieder die dat wilde gratis te worden uitgelaten met een kleine tourrit in de prachtige Belgische omgeving.

ESD_0163.jpgEuropean Suzuki Days Mettet
De European Suzuki Day is meer dan circuitrijden op je eigen motor alleen. Naast een uitgebreid gamma dat klaarstaat voor een testrit op straat kun je ook nog eens -gratis- op het circuit proefrijden op een van de drie GSX-R'en. Wel even tekenen voor 100% eigen risico.

De Nederlandse editie van de European Suzuki Days zal op 10 en 11 september op het TT circuit van Assen worden verreden. De complete kalender is op de website van de European Suzuki Days, waar ook de inschrijving kan worden gedaan, te downloaden.