ex- Mertens Honda RC30 te koop
Als er één motor is die al vanaf dag 1 een cultstatus heeft gekregen, dan zeker Honda’s VFR750R, aka de RC30, de motor waarvan er slechts 3.000 werden geproduceerd voor homologatie van het WK Superbike. De Amerikaan Fred Merkel schreef in 1988 met de RC30 meteen het allereerste WK Superbike seizoen op naam en prolongeerde de titel het jaar erop.
Het verschil met nummer 2 was in 1989 echter klein, Stephane Mertens eindigde het kampioenschap op de tweede plaats met slechts 7 punten achterstand. Een jaar later eindigde Mertens op de derde plaats. In de twee seizoenen dat Mertens met de RC30 heeft geracet behaalde onze Franstalige zuiderbuur 7 overwinningen, 5 tweede plaatsen en 11 derde plaatsen, ofwel 23 podiums in totaal.
Mertens’ RC30 die nu te koop wordt aangeboden komt rechtstreeks van Dholda Racing vandaan en is in 2014 nog mechanisch compleet gerestaureerd door Mike D’Hollander, de zoon van de befaamde Honda tuner uit die tijd Jean D’Hollander. Het spuitwerk is nog origineel, de motor loopt perfect en wordt geleverd met een Dholda Racing certificaat van authenticiteit.
Je zult wel een goed gevulde sok moeten hebben, wil deze unieke RC30 in jouw woonkamer komen te staan. De vraagprijs is € 49.700, maar de verkoper staat open voor aanbiedingen. We zouden zeggen, doe ‘m eens een bod.
Meer info: Racebikemart.com