Ducati zet nieuw verkooprecord
De drie nieuwe modellen Scrambler, 1299 Panigale en Multistrada 1200 die Ducati dit jaar op de markt heeft gezet zijn wereldwijd goed ontvangen, en hebben in grote mate bijgedragen in het bijzonder positieve resultaat. In totaal heeft Ducati de eerste 4 maanden 17.881 motoren verkocht, een stijging van 10% ten opzichte van het afgelopen jaar.
Naast de Italiaanse markt werd ook in Duitsland (+52%), Spanje (+54%), het Verenigd Koninkrijk (+50%) en Frankrijk (+13%) gerealiseerd. Nederland deed het zeker ook niet slecht met een groei van 36%.
De enorme groei kan de komende maanden nog wel eens een nieuw verkooprecord gaan opleveren. Ducati’s grootste markt de Verenigde Staten is nog verstoken van de nieuwe 2015 modellen, vanwege logistieke zullen die daar pas medio volgende week leverbaar zijn.
Ducati’s vorige verkooprecord stamt uit mei 2012, toen werden er 6.500 motoren verkocht.