Innovatieve veiligheidsystemen van Honda
Innovatieve veiligheidsystemen van Honda
| Inhoudsopgave |
|---|
| Innovatieve veiligheidsystemen van Honda |
| 2: Van remschijf naar E-ABS |
| 3: De praktijk |
| 4: Passief & preventief |
Veiligheid
Kort geleden was hier op Motorfreaks in een nieuwsbericht nog te lezen dat onder andere de Europese Commissie bezig is met een onderzoek om allerlei veiligheidsnufjes voor motorrijders toe te gaan passen, al dan niet verplicht. Natuurlijk zijn er al verschillende produkten en mogelijkheden voorhanden om het motorrijden veiliger te maken, maar ook fabrikanten van motorfietsen houden zich ermee bezig zodat wij zo veilig mogelijk kunnen genieten van onze hobby. Vooral Honda is één van de merken die veiligheid een belangrijk item vindt en zich dan ook druk bezig houdt met ontwikkelingen ter bevordering van de veiligheid van de motorrijder. Zo was het Honda dat onlangs een technische workshop geheel aan dit onderwerp had gewijd. Met als doel te laten zien wat de Japanse fabriek in het verleden heeft gedaan, momenteel mee bezig is en wat eraan zit te komen.
Dat Honda belangrijk vindt dat men weet waar ze mee bezig zijn, komt terug in de opzet van de gehouden technische workshop. Deze workshop was de eerste van Honda, maar het is de bedoeling deze jaarlijks te gaan houden. Telkens met een specifiek thema en deze keer dus veiligheid. Niet ongepast met de presentatie van een nieuw innovatief veiligheidssysteem. Dat Honda veiligheid hoog in het vaandal heeft staan blijkt ook uit de aanwezige engineers. Van Honda zelf waren verschillende 'chief engineers' op het gebied van veiligheid, remmen, elektronica en chassis van de afdeling Research & Development uit Japan overgekomen, bijgestaan door engineers van de Europese afdeling van de R&D. Genodigden voor deze workshop waren ook zeer divers. Uit heel Europa waren mensen uit de motorbranche of op het gebied van ontwikkeling uitgenodigd. Behalve de (motor)pers waren er uit Nederland bijvoorbeeld mensen van de KNMV en politieacademie uitgenodigd, maar ook waren er mensen van TNO aanwezig.
Klapstuk tijdens deze workshop was de presentatie van een innovatief elektronisch gecombineerd ABS, waar binnen enkele jaren de sportmotoren van Honda mee uitgerust zullen zijn. Niet alleen werd hierover uitgebreid verteld, er waren ook vier prototypes aanwezig zodat we zelf het nieuwe systeem konden ervaren. Daarover later meer, eerst maar beginnen bij het begin. Een diner begint immers ook niet met het toetje.
Tekst: Edwin Loos
Foto's: Honda / Edwin Loos