Het Suzuki Endurance Racing Team heeft de 74e editie van de legendarische Bol d'Or gewonnnen. Het team was na 24 uur racen 14 ronden uitgelopen op het Zwitserse Bolliger Kawasaki team, dat de leiding in het wereldkampioenschap nog wel in handen wist te houden.
De huidige wereldkampioenen, het Oostenrijkse Yamaha Austria Racing Team, kregen al vroeg in de wedstrijd te kampen met koelingsproblemen en moesten om 10.12 uur 's avonds opgeven vanwege een olielekkage. Ook de winnaars van de 24 uur van Le Mans, het Kawasaki #11 team, moest 's avonds met een als gevolg van een crash verbogen frame opgeven.
Met het uitvallen van beide teams had Bolliger Team Switzerland dit weekend al de wereldtitel veilig kunnen stellen, maar daar besloot het SERT team voorlopig nog een stokje voor te steken. Het Suzuki Team, dat dit jaar besloot niet alle races op de kalender te gaan rijden, reed een probleemloze race en had na 24 uur een ruime voorsprong opgebouwd op Bolliger Team Switzerland.
De derde en laatste podiumplaats ging naar het Folch Endurance team, dat lange tijd de R1 op de tweede plaats had weten te houden maar tegen het eind toch een ronde achterstand opliep op Bolliger Kawasaki. Het Belgische Bikers Day Raceteam, waar onze landgenoot Raymond Schouten deel van uitmaakte, won het Superstock1000 klassement en werd 6e in de algemene eindrangschikking, op 25 ronden van de racewinnaars.
Uitslag 74e Bol d'Or:
1 SERT EWC SUZUKI GSX R 1000 781 Laps
2 BOLLIGER TEAM SWITZERLAND EWC KAWASAKI ZX 10R 767 Laps
3 FOLCH ENDURANCE EWC YAMAHA R 1 766 Laps
4 RAC 41 CITY BIKE EWC SUZUKI GSX R 1000 765 Laps
5 YAMAHA France GMT 94 IPONE EWC YAMAHA R 1 759 Laps
6 BIKER'S DAY SST YAMAHA R 1 756 Laps
7 METISS JLC MOTO OPEN METISS 1000 755 Laps
8 LTG 57 SST YAMAHA R 1 752 Laps
9 BK MACO RACING EWC YAMAHA R 1 00:26.640
10 TEAM X ONE SST YAMAHA R 1 746 Laps