|
De motor waar ik het deze keer voornamelijk over wil hebben ken ik. Durf zelfs te zeggen dat meerdere mensen deze motor kennen. Ik heb er zelfs ooit eens balhoofdlagers van vervangen. Nee het is geen klant van me, om onafhankelijk te blijven sleutel ik namelijk niet aan motoren van klanten.
Dit is de Cagiva Raptor van niemand minder dan onze eigen Vincent. Tenmiste… was, een paar jaar geleden heeft hij zijn Cavia, zoals ooit een bevriend dealer de Cagiva’s steevast noemde, geruild voor de Amerikaanse pick-up truck waar hij nu mee rijdt. Een paar weken geleden krijgt Vincent plots een e-mail van iemand die zijn ex-motor op Marktplaats heeft zien staan. Opvallend is dat er nu een kilometerstand van 12.000 wordt vermeld terwijl Vincent er erg zeker van is dat zijn oude Raptor al op 56.000 km. stond bij verkoop. Vincents tipgever vraagt nog even na bij de verkoper en deze komt met een wazig verhaal dat dus totaal uit de grote duim gezogen is. In dit geval nogal dom want Vincent heeft bij ons meermalen een stukje geschreven over zijn Cagiva dus het echte verhaal is zo terug te vinden. Zolang tellerstanden terugdraaien nog geld oplevert zal het gedaan worden, opletten dus.
Niet minder wazig is de bij HP motoren gekochte Fireblade uit 2004. Als de huidige eigenaar bij mij is voor een garantiekeuring blijkt dat het frame van 2005 is terwijl alle kuipdelen van begin 2004 zijn. Bovendien zijn beide stuurslotogen op het frame uitgebroken, wat betekent dat de motor ooit gestolen is geweest of in ieder geval een poging tot heeft ondergaan. Op een paar kleine dingen na staat de Honda er technisch wel goed bij. Wanneer ik dieper ga graven dan stuit ik op het feit dat de kleur, welke volgens de huidige kleurcode moet kloppen, niet de originele code is van de motor. Ze hebben dus iets uit te leggen in Eemnes. Jongens, bellen hoeven jullie me niet want het verhaaltje kan ik zelf ook wel bedenken. Zo ingeruild, wij wisten het ook niet, kan een vroege 2005er zijn met het kenteken op eind 2004, etc. Maar waarom kom ik altijd op dezelfde adressen dit soort dingen tegen. Als ik de info kan krijgen en zie dat er dingen niet in de haak zijn kunnen jullie dat toch ook? Laat zo’n ding dan voorbij gaan als je weet dat er gezeur van gaat komen.
Tot slot wil ik nog even een klein oproepje doen aan klanten van Divmo motoren. Zijn jullie, of is een van jullie, misschien afgelopen maanden voor een reparatie daar geweest om vervolgens te horen te krijgen dat de werkplaats dicht is vanwege vakantie? Denk het niet, maar ik wil het even zeker weten want die smoes hebben ze namelijk gebruikt bij een klant van me die daar een Varadero wilde kopen. In eerste instantie was een keuring geen enkel probleem maar later bleek dat ik niet welkom was omdat de werkplaats dicht is. Daar mijn klant de motor graag voor zijn vakantie wilde hebben deed hen niks, dicht is dicht. Deal is dus op niets uitgelopen, lose-lose situatie voor drie partijen. Voor volgende keer heb ik al twee wrakken gevonden waar je met gevaar voor eigen leven niet mee wilt rijden. U bent bij deze weer gewaarschuwd.
PS. Op mijn facebookpagina kun je eeuwige roem winnen.
Factsheet
Naam: Erik van Lent
Beroep: freelance motorjournalist, eenmanszaak voor keuring motorfietsen
Carrière in vogelvlucht: Heeft zich door de jaren heen ontpopt als een manusje van alles. Begon zijn carrière als commercieel medewerker bij Prox (zuigers, drijfstangen, etc), werkte als chef magazijn bij een autobedrijf, om vervolgens de switch te maken naar (motor)monteur, waar hij als laatst werkzaam was als chef werkplaats. Daarnaast als freelance journalist werkzaam voor onder andere het door de ANWB uitgegeven Promotor.
Motorfreaks biedt haar lezers de mogelijkheid inhoudelijk te reageren op geselecteerde redactionele stukken. Deze reacties vertegenwoordigen de standpunten en meningen van de lezers die ze plaatsten. Voor reageren op artikelen gelden huisregels. Deze regels zijn hier te vinden.
|
geschreven door bmoolenaar , augustus 21, 2012
Ik vind dit soort artikelen helemaal top om te lezen! Het kan zo verleidelijk zijn om een fiets te kopen die lekker scherp in de prijs is, en ook een km stand heeft waar de meesten van dromen. Hieruit worden mij gedachtes alleen maar bevestigd. Vind het wel jammer dat je zo handel wilt drijven als dealer. Je werkt je eigen zaak de grond in omdat je op korte en lange termijn hier gewoon last van hebt.
En het ergste, jij als koper hebt er het meeste last van.
geschreven door sp1 , augustus 23, 2012
Met plezier lees ik telkens de colum(s) van Erik.Wat mij inderdaad opvalt is dat bepaalde motorzaken een slechte naam aan het creeren zijn,en derhalve steeds weer op een slechte manier in de belangstelling staan.Zo ook het eerder genoemde HP motoren.Ikzelf heb ook bij hun een slechte ervaring.Laatst heb ik bij een andere motorzaak,welke tot op heden een zeer goede naamsbekendheid heeft,geinformeerd naar een honda cbr600rr,voor mijn vrouw,ik kon daarop haar aprilia rs250 inruillen,ik kreeg echter omgerekend 1000,-euro inruil voor een in perfecte staat verkerende rs250 (bwjr2000)met diverse opties en extra,s terug.............ik bedoel kom op zeg,op een belediging zit ik niet te wachten,men bood later hun excuus welliswaar aan,maar dan hoeft t van mij al niet meer.
geschreven door PistolenPaultje , september 17, 2012
Divmo,tja nog nooit zo een collectie pekelbakken bij elkaar gezien,
Grootste gedeelte waarschijnlijk importfietsen.
Mij nie gezien.....
geschreven door DeBeginnendeRijder , maart 01, 2013
Grappig dat ik dit zo teruglees, weet het niet helemaal zeker meer maar volgens mij ben ik degene geweest wie dat heeft gemeld. Had met veel plezier het stuk over de Cagiva gelezen toen deze werd getest en toen ook nog wat mail-contact gehad met Vincent toen de motor te koop stond via motorforum. Stond toen ook raar te kijken toen ik hem tegen kwam op Marktplaats met een rare km-stand.
Goed initiatief om deze artikelen aan te houden, goed bezig Erik!