|
De Honda Crosstourer, het afgelopen jaar op de EICMA in Milaan nog als concept gepresenteerd, gaat er zeker komen. Een prototype van Honda's nieuwe avontuurlijke motorfiets is recentelijk tijdens testwerkzaamheden in Europa gespot.
De Honda Crosstourer, het afgelopen jaar op de EICMA in Milaan nog als concept gepresenteerd, gaat er zeker komen. Een prototype van Honda's nieuwe avontuurlijke motorfiets is recentelijk tijdens testwerkzaamheden in Europa gespot.
Hoewel de Crossrunner op de EICMA in Milaan als het meest spraakmakende model werd gepresenteerd ging nóg meer aandacht uit naar de Crosstourer, een concept op basis van het V4 1200 motorblok die de Varadero zal moeten gaan vervangen. Een concept dat al zó gedetailleerd was uitgewerkt dat iedereen zich afvroeg waarom Honda de fiets nog niet in productie had genomen.
Uit deze tijdens testwerkzaamheden in Europa gemaakte spionagefoto's zijn, net als bij de eveneens gespotte New Mid Concept, maar weinig verschillen te ontdekken ten opzichte van het in Milaan gepresenteerde concept. Enkel de koplampunit lijkt anders te zijn vormgegeven, maar dat kan ook optisch bedrog zijn vanwege de kunstig aangebrachte ductape ter verhulling van het design.
De Crosstourer zal het tweede model zijn dat gebruik gaat maken van Honda's nieuwe 1.237cc V4, die zal zijn voorzien van de welbekende Dual Clutch Transmission, de semi-automatische transmissie waarbij hetzij als automaat, hetzij middels flippers aan het stuur kan worden geschakeld.
Zie ook:
Bron: blogs.insideline.com
Motorfreaks biedt haar lezers de mogelijkheid inhoudelijk te reageren op geselecteerde redactionele stukken. Deze reacties vertegenwoordigen de standpunten en meningen van de lezers die ze plaatsten. Voor reageren op artikelen gelden huisregels. Deze regels zijn hier te vinden.
|
geschreven door joostvanopijnen , mei 27, 2011
Ze kunnen deze motor beter niet camoufleren. Zonder ducktape valt deze grijze muis toch niet op!
Heb m in het echt gezien. Het prototype was trouwens ook al bijna productiegereed.
Hoop wel dat ze hem in rood-wit-blauw gaan leveren.
Gr
Joost
geschreven door dj.verhulst , mei 29, 2011
De varadero was al geen goede opvolger van de africa twin, eerder een zware toerder all road die overigens prima rijd en een fijne motor is maar ruim 50 kg te zwaar is voor off road.
en deze nieuwe met V4 is nog verder weg.
heel jammer..
waarom neem honda de all road markt waar ze in de jaren 90 heel groot waren niet meer serieus ??
kijk maar naar de F 800 GS of de Tiger 800 XC er is veel vraag nu de pk wapenwedloop afvlakt en men toch meer voor lekker rijden met een naked dan met gruwelijk veel vermogen nog sneller je rijbewijs kwijt kan raken omdat door de sportieve houding je polsen bij een wandel tempo van 60 je polsen zeer gaan doen.....
geschreven door ludy , juni 18, 2011
ik zie wel een upside-down vork. die stond er in milaan nog niet in volgens mij.
ik zie er wel wat in , lekker rechtop zitten maar voldoende vermogen om lekker de bocht uit te sleuren. ondanks dat ze allemaal lekker rijden heeft het mij van aanschaf weerhouden tot nu. ik vond ze net wat te tam. zou nu wel eens anders kunnen worden.